Eylem Tok’un oğlu ve arkadaşlarının kaza öncesi görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde 1 Mart’ta meydana gelen olayda 17 yaşındaki T.C’nin kullandığı araç, 3 ATV aracına çarparak Oğuz Murat Aci’nın hayatını kaybetmesine,4 kişinin yaralanmasına neden oldu. T.C. annesi Eylem Tok tarafından kaza gecesi önce Mısır’a oradan da ABD’ye kaçırıldı.

Gündem olan kazayla ilgili soruşturmada ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, polis ekipleri, birçok noktada güvenlik kamera çalışması yaptı.

İki araçta bulunan 9 kişinin ifadelerinin doğrultusunda yol güzergahını çıkartan polis, bu yol üzerinde tüm güvenlik kamera görüntülerini tek tek topladı. Görüntülerde iki araçta yer alan 7 kişinin bir arada olduğu görüntü dikkat çekti. Bu görüntünün detaylarının da soruşturma dosyasına girdiği ortaya çıktı.

Polisin yaptığı çalışmaya göre görüntünün, bir Tekel bayiinin önünde çekilen güvenlik kamera görüntüsü olduğu öğrenildi. Görüntülerdeki 7 kişinin ismi de tek tek tespit edildi. Buna göre görüntülerde kazayı yapan T.C, ikinci aracı kullanan D.O.Ö. ile birlikte P.T.E, Z.H, A.K, Y.E. ve K.A. bulunuyor.

İfadeler ve yapılan çalışmalara göre, T.C. ve D.O.Ö’nün kullandığı iki araçta, buluşan 7 kişilik arkadaş grubu yer alıyor. Önce bir Tekel bayiine gidiyorlar. İfadelerinde bir şey alamadıklarını belirten T.C’nin arkadaşları, sonra yolda 3 arkadaşı daha alarak toplamda 10 kişi olduklarını belirtti. Elde edilen tüm bu güvenlik kamera kayıtları tek tek analizi yapılarak soruşturma dosyasına konuldu.

Soruşturmada dikkat çeken bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Olay gecesi ikinci aracı kullanan T.C’nin arkadaşı D.O.Ö’nün de 18 yaşından küçük olduğu ve ehliyeti olmadığı ortaya çıktı.

D.O.Ö. ifadesinde, olayın yaşanması üzerine aracını durdurduğunu ifade ederek, “Hemen yaralıların yanına koştum ve kontrol ettim, arkadaşım Z. yaralıların biriyle konuştu, yaralı şahıs kendi telefonunu Z’ye vererek başına bakmasını istedi. Z. yaralının başına baktıktan sonra hem ehliyetimiz olmadığından ve aracın kalabalık etmemesi için benden aracın anahtarını aldı ve aracı K. ile birlikte Kemer Country isimli siteye geri götürdü” dedi.

D.O.Ö, olay yerine gelen polis ekiplerine, ehliyetsiz yakalanmamak için aracının arkadaşı tarafından götürüldüğünü belirtti. Aracı götüren arkadaşının da ehliyeti olmadığı ortaya çıktı. Soruşturmada, D.O.Ö. ve aracı kaçıran Z.H.D’ye ehliyetsiz araç kullanmak suçundan trafik cezası yazılıp yazılmadığı bilinmiyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x