Robert Downey Jr.’ın Oscar romantizmi! ‘Bu bizim düğün gecemiz gibi’

1992 yapımı ‘Chaplin’ filmindeki başrolü ve 2008 yapımı ‘Tropic Thunder’daki yardımcı oyuncu performansıyla iki Oscar adaylığı elde eden Robert Downey Jr., aralarında ‘American Fiction’la Sterling K. Brown, ‘Killers of the Flower Moon’la Robert De Niro, ‘Barbie’yle Ryan Gosling ve ‘Poor Things’le Mark Ruffalo’nun da bulunduğu zorlu 96’ncı Oscar rekabetinden zaferle ayrılmayı başardı.

50 yılı aşkın süredir oyunculuk yapan deneyimli aktör, Christopher Nolan imzalı ‘Oppenheimer’daki ‘Lewis Strauss’ rolüyle ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında ilk Akademi ödülünü kazandı. Hollywood yıldızı, Oscar’a layık görüldükten sonra eşi Susan Downey ile yaşadığı romantik bir anı paylaştı.

“BENİ HAYATA DÖNDÜRDÜ”

Robert, Oscar töreninde yaptığı konuşmada, “Korkunç çocukluğuma ve Akademi’ye teşekkür etmek istiyorum” dedi. Uyuşturucuyu tamamen bırakması konusunda kendisine inanan ve desteğini hiç esirgemeyen eşine de teşekkür eden ABD’li aktör, kendisini hayata döndürdüğü için Susan Downey’e övgüler yağdırdı.

“OSCAR GECESİNİN EN İYİ KISMI”

Marvel sinematik evreninde hayat verdiği ‘Tony Stark’ karakteriyle hafızalara kazınan ‘Iron Man’ (Demir Adam) yıldızı, eşi Susan’la ‘düğün gecesi gibi hissettiren’ romantik bir an yaşadı. Oyuncu, ‘gecenin en iyi kısmı’ olarak nitelendirdiği anın, Oscar törenindeki bir reklam arası sırasında gerçekleştiğini söyledi.

Sanki bu bizim düğün gecemiz gibiydi. Birbirine sevgili olduğunu belli eden iki dinozor gibi kafalarımızı dokundurduk. Ve bu harikaydı.

İKİ EVLİLİK, ÜÇ ÇOCUK

Model Deborah Falconer ile 1992’de dünyaevine giren ve Indio adında bir oğlu olan Robert Downey Jr, uyuşturucu kullanımı ve kaotik davranışları artınca 2004 yılında boşandı. Daha önce yaptığı bir açıklamada herkesin uyuşturucu kullandığı bir ailede büyüdüğünü itiraf eden oyuncu, 2003’te yapımcı Susan Levin ile bir film setinde tanıştı. Robert, kötü alışkanlığını tamamen bırakacağına söz verdikten sonra Susan’ı evliliğe ikna etti.

İkili, nişanlandıktan yaklaşık iki yıl sonra, 27 Ağustos 2005 tarihinde hayatlarını birleştirdi. Ünlü çift, oğulları Exton Elias Downey’i 7 Şubat 2012’de, kızları Avri Roel Downey’i ise 4 Kasım 2014’te kucaklarına aldı.

“AŞKIMIZ HALA ÇİÇEK AÇIYOR”

Dünyaca ünlü ABD’li aktör, Susan Downey ile 18’inci evlilik yıl dönümlerinde dikkat çeken bir paylaşıma imza atmıştı. Düğün pozlarının aynısını veren çiftten Susan Downey, düğün çiçeği yerine bu kez eline ayçiçekleri tutmuştu. Robert Downey Jr ise eşinin kulağına aşk sözcükleri fısıldamıştı.

Robert Downey Jr, 6 milyondan fazla beğeni ve çok sayıda yorum alan Instagram gönderisine, “18 yıl… Aşkımız hâlâ çiçek açıyor” mesajını yazmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x