Son seçim anketi herkesi şaşkına uğrattı, sebebi emekliler mi?

Seçimlere artık sayılı günler kaldı. Hal böyle olunca seçim anketleri de hız kazandı. Özellikle de son seçim anketi sonuçlarıyla şaşkınlık yarattı. Anketi görenler sonucun sebebi emekililer mi diye soruyor.

Malum, en düşük emekli maaşlarının 10 bin TL’de kalmasından ötürü emekliler seçime küskün bir şekilde gidiyor.

Hal böyle olunca seçim anketi sonuçları da ilginç grafiklerle karşımıza çıkıyor. Peki son viraja girerken hangi ilde ipi kim önde göğüslüyor?

Yayınlanan son seçim anketi, Ankara’da Mansur Yavaş’ın ipi önde göğüslediğini gösteriyor. Hali hazırda Yavaş en yakın rakibine dahi 6 puana yakın bir fark atmış durumda.

Soru işareti olan bir diğer il olan Antalya’da ise CHP adayı ve mevcut belediye başkanı Muhittin Böcek seçimi kaybediyor gibi görünüyor. Böcek şu anda AKP adayının 3 puan gerisinde görünüyor.

Bir diğer merak edilen yer ise tabi ki Hatay. Hatay Gökhan Zan ile ilgili ses kayıtlarının ortaya çıkmasından sonra CHP adayına biraz daha yaklaşmış durumda. Fakat burada yine de bıçak sırtı bir durum söz konusu.

Peki Balıkesir’de anket sonuçları kimi gösteriyor. Bu noktada anketler iki aday arasındaki farkın yüzde 1’in altında olduğunu gösteriyor. Fakat ibre yine de AKP adayından yana.

Elbette seçimin kalbinin attığı şehir İstanbul. Şu anda İstanbul’daki yarış genel seçim havasına bürünmüş durumda.

Son seçim anketi buradaki yarışın Ekrem İmamoğlu lehine sonuçlanacağını gösteriyor. Hali hazırda puan 3’e kadar çıkmış durumda.

Uzman isimler bu farkın son günlerde biraz daha artabileceğini söylüyor. Elbette bunu bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x