Montella’dan Avrupa Şampiyonasına ilişkin açıklama

A Milli Takımın Teknik Direktörlüğünü yapan Vincenzo Montella, ev sahipliğini Almanya’nın yapacağı 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ve milli takımın grubundaki rakiplere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“YÜZDE YÜZÜMÜ VEREREK GİTMEYİ HEDEFLİYORUM”

Sabah gazetesine konuşan Montella EURO 2024’le ilgili, “Futbolda tam gücünüzü ortaya koymanız lazım. Ben hiçbir zaman finali, yarı finali hedefleyerek gitmiyorum. Yüzde yüzümüzü vererek gitmeyi hedefliyorum. O isteğimizi ortaya koyarak ilerlemek istiyoruz. Artık o bizi nereye götürürse. Tabii ki hayallerimiz var. Ben de istiyorum. Elimizden geleni yapacağız. Şampiyona bizi nereye götürürse kabulümüz olacak.” dedi.

“FRANSA’NIN BİR TIK ÖNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Turnuvanın favorileriyle ilgili sorulan soruya ise Montella, “İtalya, Fransa iyi takımlar. Almanya her zamanki gibi iyi. Belki Belçika bir fırsat sahibi olabilir. Ama ben Fransa’nın bir tık önde olduğunu düşünüyorum.” yanıtını verdi.

“PORTEKİZ, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR TAKIM”

A Milli Takım’ın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki grubunda yer alan Portekiz ve Çekya’yla ilgili konuşan Montella, “Portekiz iyi bir takım. Oyuncuları sağlam. Geçen yedek kulübesine bakıyorum 400 milyon Euro’luk oyuncuları vardı kulübede. Portekiz gelecek vadeden takım. Aynı zamanda deneyimli oyuncular var. Portekiz’in ismini önümüzdeki senelerde de sıkça duyuyor olacağız. Diğer takım, Çekya ise yarışçı. İyi oyuncuları var. Arnavutluk karşısındaki oyunuyla iyi performans gösterdiler. Dikkat edilmesi gereken önemli bir takım olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“CEVAPLANMASI ZOR BİR SORU”

Euro 2024’te F Grubu’nda yer alan A Milli Takım’ın son rakibi, play-off’ta oynanacak maçların ardından belli olacak. Montella, bu konuyla ilgiliyse şunları söyledi, “Bu seçebileceğimiz bir şey değil. Uluslararası liglerde takımlar, güç konusunda, yetenek konusunda gerçekten eşitlenmeye başladı. Lüksemburg bile küçük bir milletin takımı. Ben oynarken 1-2 puan alsa sevinecek bir ülke, şu an 17 puanla tamamlayabiliyor. Hiç beklemediğiniz takımlar bile güzel performans ortaya koyuyorlar. Cevaplanması zor soru.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x